RODZAJE TERAPII
Każdy z nas na co dzień boryka się z problemami. Każdy z nas przechodzi trudniejsze momenty, kryzysy, traumy, wypadki , straty bliskich i bywa że nie radzimy sobie z tymi problemami.
Na początku prawie zawsze mówimy sobie że damy radę, potem radzimy się bliskich, ale istnieje obawa, że przytłoczymy innych swoimi problemami lub okażemy swoją słabość.
Niestety sporo problemów może nas przerastać lub podrostu brakuje nam wiedzy i czasu na to, żeby się z nimi uporać i wówczas zaczynamy odczuwać inne tego skutki.
Decyzja o podjęciu terapii nie jest łatwa, ale wielokrotnie po pierwszym spotkaniu już wiadomo,
że to był krok w odpowiednim kierunku i trzeba przejść ten proces żeby wyjść z martwego punktu.
Pacjenci odczuwają spore różnice pomiędzy tym jacy byli przed i po terapii. Potrafią dostrzegać zagrożenia i zmieniają swoje życie, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne.
Psychoterapia par, to najczęściej złożony proces. Jest dedykowany dla wszystkich, którzy chcą wprowadzić świadome zmiany w swojej relacji.
Po pierwsze potrzebna jest otwartość, odwaga zmierzenia się ze swoimi słabościami
i świadomość problemów, które mogą zostać naprawione. Brak czasu i ciągły stres generuje w Nas wiele lęków w tym brak wzajemnego zaufania. Zbyt mało czasu na wspólne działania, wyjazdy oraz czas wolny, powoduje że gubimy więzi, jakie łączą nas od lat i wydają się pozornie nierozerwalne.
Budowanie dojrzałych relacji wiąże się przede wszystkim ze znajomością siebie oraz własnych emocji i pragnień, ponieważ tylko taką drogą rozpoznanie ich u drugiego człowieka jest znacznie łatwiejsze.
Tak naprawdę nie istnieją związki idealne ani łatwe i wszystkie wymagają pracy i poświęcenia po obu stronach na wielu płaszczyznach. W każdym związku dochodzi do większych i mniejszych konfliktów z których można prędzej czy później wybrnąć.
Najważniejsze jednak w tym procesie jest podjęcie co najmniej jednej próby.
Wszelkie schorzenia związane z zaburzeniami odżywiania biorą się zazwyczaj z negatywnych wyobrażeń o własnym ciele. Relacja z ciałem oraz jego postrzeganie może zostać zaburzone różnymi czynnikami. Terapia takich schorzeń jest wieloetapowa, a jednym z nich jest psychoterapia, która ma na celu odbudowanie właściwego postrzegania własnego ciała. Bardzo ważnym elementem jest również edukacja rodziny chorego w zakresie postrzegania tej choroby oraz odpowiedniego reagowania w kryzysowych sytuacjach z nią związanych oraz umiejętności
Wejście na drogę pozytywnych zmian i wsparcia dzieci w ich naturalnym rozwoju
Psycholog w pracy z dziećmi i młodzieżą kieruje swą pomoc w stronę dorastających nastolatków, którzy sprawiają trudności wychowawcze, mają niskie poczucie własnej wartości lub coś w ich życiu spowodowało, że jest im trudno dostrzec jego sens.
Życie wywiera na nastolatków ogromny wpływ emocjonalny i przy jednoczesnych zmianach rozwojowych często tworzy to mieszankę mocno wybuchową.
Mniejsze dzieci z kolei coraz częściej gubią się wśród wielkiej ilości bodźców i czynników nadmiernie stymulujących, przez co ich rozwój przebiega inaczej niż działo się to dotychczas.
Głośny, kolorowy, pędzący świat pełen ekranów i rozpraszaczy wokół, zmienia nieodwracalnie budowę ludzkiego mózgu i neuronów, szczególnie tych które dopiero się kształtują.